Vishay Sfernice RMB0759R500JS14
Part No.:
RMB0759R500JS14
Datasheet:
Chuangxin CloudRMB0759R500JS14.pdf
Description:
RES 9.5 OHM 5% 3/4W AXIAL
Resistance:
9.5 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm)
Datasheet:
1. How to order RMB0759R500JS14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMB0759R500JS14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMB0759R500JS14?
Image RMB0759R500JS14
Part Number RMB0759R500JS14
Product Status Active
Resistance 9.5 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Wirewound
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm)