Vishay Sfernice RMB0755R600JS14
Part No.:
RMB0755R600JS14
Datasheet:
Chuangxin CloudRMB0755R600JS14.pdf
Description:
RES 5.6 OHM 5% 3/4W AXIAL
Resistance:
5.6 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm)
Datasheet:
1. How to order RMB0755R600JS14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMB0755R600JS14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMB0755R600JS14?
Image RMB0755R600JS14
Part Number RMB0755R600JS14
Product Status Active
Resistance 5.6 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Wirewound
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm)