Vishay Sfernice RMB07513R00JS14
Part No.:
RMB07513R00JS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRMB07513R00JS14.pdf
Description:
RES 13 OHM 5% 3/4W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
13 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Wirewound
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RMB07513R00JS14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMB07513R00JS14 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMB07513R00JS14?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RMB07513R00JS14
Part Number RMB07513R00JS14
Manufacturer Vishay Sfernice
Packaging Bag
Product Status Active
Resistance 13 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Wirewound
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm)