Vishay Dale RLR05C9013GRB14
Part No.:
RLR05C9013GRB14
Datasheet:
Chuangxin CloudRLR05C9013GRB14.pdf
Description:
RES 901K OHM 2% 1/8W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
901 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RLR05C9013GRB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RLR05C9013GRB14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR05C9013GRB14?
Image RLR05C9013GRB14
Part Number RLR05C9013GRB14
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 901 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)