Vishay Dale RLR05C4R99FSBSL19
Part No.:
RLR05C4R99FSBSL19
Datasheet:
Chuangxin CloudRLR05C4R99FSBSL19.pdf
Description:
RES 4.99 OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.99 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RLR05C4R99FSBSL19 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RLR05C4R99FSBSL19 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR05C4R99FSBSL19?
Image RLR05C4R99FSBSL19
Part Number RLR05C4R99FSBSL19
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.99 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)