Vishay Dale RLR05C4R75FRBSL19
Part No.:
RLR05C4R75FRBSL19
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRLR05C4R75FRBSL19.pdf
Description:
RES 4.75 OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
4.75 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RLR05C4R75FRBSL19 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RLR05C4R75FRBSL19 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR05C4R75FRBSL19?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RLR05C4R75FRBSL19
Part Number RLR05C4R75FRBSL19
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.75 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)