Vishay Dale RL20S105GRE6
Part No.:
RL20S105GRE6
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRL20S105GRE6.pdf
Description:
RES 1M OHM 1/2W 2% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-22684/02, RL20
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RL20S105GRE6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RL20S105GRE6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RL20S105GRE6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RL20S105GRE6.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RL20S105GRE6
Part Number RL20S105GRE6
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-22684/02, RL20
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)