Vishay Sfernice RCMM052R70JKS14
Part No.:
RCMM052R70JKS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRCMM052R70JKS14.pdf
Description:
RES 2.7 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMM
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
2.7 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RCMM052R70JKS14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCMM052R70JKS14 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCMM052R70JKS14?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RCMM052R70JKS14
Part Number RCMM052R70JKS14
Manufacturer Vishay Sfernice
Series RCMM
Packaging Bag
Product Status Active
Resistance 2.7 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)