Vishay Sfernice RCMM052R20JKS14
Part No.:
RCMM052R20JKS14
Datasheet:
Chuangxin CloudRCMM052R20JKS14.pdf
Description:
RES 2.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
2.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)
Datasheet:
1. How to order RCMM052R20JKS14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCMM052R20JKS14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCMM052R20JKS14?
Image RCMM052R20JKS14
Part Number RCMM052R20JKS14
Product Status Active
Resistance 2.2 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)