Vishay Sfernice RCMM051R80JKS14
Part No.:
RCMM051R80JKS14
Datasheet:
Chuangxin CloudRCMM051R80JKS14.pdf
Description:
RES 1.8 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
1.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)
Datasheet:
1. How to order RCMM051R80JKS14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCMM051R80JKS14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCMM051R80JKS14?
Image RCMM051R80JKS14
Part Number RCMM051R80JKS14
Product Status Active
Resistance 1.8 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)