Vishay Dale PTF566K8100QXEB
Part No.:
PTF566K8100QXEB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudPTF566K8100QXEB.pdf
Description:
RES 6.81K OHM 1/8W 0.02% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
PTF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
6.81 kOhms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order PTF566K8100QXEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTF566K8100QXEB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTF566K8100QXEB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTF566K8100QXEB
Part Number PTF566K8100QXEB
Manufacturer Vishay Dale
Series PTF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.81 kOhms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)