Vishay Dale PTF5622K100QXEB
Part No.:
PTF5622K100QXEB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudPTF5622K100QXEB.pdf
Description:
RES 22.1K OHM 1/8W 0.02% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
PTF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
22.1 kOhms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order PTF5622K100QXEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTF5622K100QXEB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTF5622K100QXEB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTF5622K100QXEB
Part Number PTF5622K100QXEB
Manufacturer Vishay Dale
Series PTF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 22.1 kOhms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)