Ohmite OC1K330E
Part No.:
OC1K330E
Datasheet:
Chuangxin CloudOC1K330E.pdf
Description:
RES 33 OHM 10% 1.2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
1.2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension:
0.311" Dia x 0.650" L (7.90mm x 16.50mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudOC1K330E.pdf
1. How to order OC1K330E on Chuangxin Cloud?
3. Are the OC1K330E price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OC1K330E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OC1K330E.
7.How to contact us to get technical supports, such as OC1K330E pin diagram, OC1K330E datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OC1K330E-TR OC1K330E
Part Number OC1K330E-TR OC1K330E
Manufacturer Ohmite Ohmite
Series OC OC
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Resistance 33 Ohms 33 Ohms
Tolerance ±10% ±10%
Power (Watts) 1.2W 1.2W
Operating Temperature -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.311" Dia x 0.650" L (7.90mm x 16.50mm) 0.311" Dia x 0.650" L (7.90mm x 16.50mm)