YAGEO MFR25SJR-52-3K9
Part No.:
MFR25SJR-52-3K9
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR25SJR-52-3K9.pdf
Description:
RES 3.9K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance:
3.9 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)