YAGEO MFR25SJR-52-120K
Part No.:
MFR25SJR-52-120K
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR25SJR-52-120K.pdf
Description:
RES 120K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance:
120 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MFR25SJR-52-120K on Chuangxin Cloud?
3. Are the MFR25SJR-52-120K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MFR25SJR-52-120K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MFR25SJR-52-100K MFR25SJR-52-100R MFR25SJR-52-10K MFR25SJR-52-10R MFR25SJR-52-120K
Part Number MFR25SJR-52-100K MFR25SJR-52-100R MFR25SJR-52-10K MFR25SJR-52-10R MFR25SJR-52-120K
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Series MFR MFR MFR MFR MFR
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Resistance 120 kOhms 120 kOhms 120 kOhms 120 kOhms 120 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial Axial Axial Axial Axial
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)