YAGEO MFR25SJR-52-220R
Part No.:
MFR25SJR-52-220R
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR25SJR-52-220R.pdf
Description:
RES 220 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)