YAGEO MFR200DBD73-150K
Part No.:
MFR200DBD73-150K
Datasheet:
Chuangxin CloudMFR200DBD73-150K.pdf
Description:
RES 150K OHM 0.5% 2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MFR200DBD73-150K on Chuangxin Cloud?
3. Are the MFR200DBD73-150K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MFR200DBD73-150K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MFR200DBD73-100K MFR200DBD73-100R MFR200DBD73-10K MFR200DBD73-12K1 MFR200DBD73-150K
Part Number MFR200DBD73-100K MFR200DBD73-100R MFR200DBD73-10K MFR200DBD73-12K1 MFR200DBD73-150K
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Series MFR MFR MFR MFR MFR
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Resistance 150 kOhms 150 kOhms 150 kOhms 150 kOhms 150 kOhms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power (Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
Features - - - - -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial Axial Axial Axial Axial
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)