VPG Foil Resistors MAY90K000T
Part No.:
MAY90K000T
Datasheet:
Chuangxin CloudMAY90K000T.pdf
Description:
MAY90K000T 2.5 PPM
Resistance:
90 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±2.5ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudMAY90K000T.pdf
1. How to order MAY90K000T on Chuangxin Cloud?
3. Are the MAY90K000T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAY90K000T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAY90K000T.
7.How to contact us to get technical supports, such as MAY90K000T pin diagram, MAY90K000T datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAY90K000T
Part Number MAY90K000T
Product Status Active
Resistance 90 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features -
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)