VPG Foil Resistors MAY200R00V
Part No.:
MAY200R00V
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudMAY200R00V.pdf
Description:
RES 200 OHM 0.005% 0.3W RADIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
MA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Temperature Coefficient:
±2.5ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
Chuangxin CloudMAY200R00V.pdf
1. How to order MAY200R00V on Chuangxin Cloud?
3. Are the MAY200R00V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAY200R00V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAY200R00V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MAY200R00V pin diagram, MAY200R00V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAY200R00V
Part Number MAY200R00V
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series MA
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features -
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)