VPG Foil Resistors MAY125K00T
Part No.:
MAY125K00T
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudMAY125K00T.pdf
Description:
MAY125K00T 2.5 PPM
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
MA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
125 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Temperature Coefficient:
±2.5ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
Chuangxin CloudMAY125K00T.pdf
1. How to order MAY125K00T on Chuangxin Cloud?
3. Are the MAY125K00T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAY125K00T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAY125K00T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MAY125K00T pin diagram, MAY125K00T datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAY125K00T
Part Number MAY125K00T
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series MA
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 125 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features -
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)