YAGEO FMF200FRF73-7R5
Part No.:
FMF200FRF73-7R5
Datasheet:
Chuangxin CloudFMF200FRF73-7R5.pdf
Description:
RES 7.5 OHM 1% 2W AXIAL
Resistance:
7.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)