YAGEO FMF200FRF73-10K
Part No.:
FMF200FRF73-10K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudFMF200FRF73-10K.pdf
Description:
RES 10K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
FMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order FMF200FRF73-10K on Chuangxin Cloud?
3. Are the FMF200FRF73-10K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FMF200FRF73-10K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FMF200FRF73-100K FMF200FRF73-100R FMF200FRF73-10K FMF200FRF73-10R FMF200FRF73-110K
Part Number FMF200FRF73-100K FMF200FRF73-100R FMF200FRF73-10K FMF200FRF73-10R FMF200FRF73-110K
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Series FMF FMF FMF FMF FMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Resistance 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power (Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial Axial Axial Axial Axial
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)