YAGEO FKN400JT-73-91R
Part No.:
FKN400JT-73-91R
Datasheet:
Chuangxin CloudFKN400JT-73-91R.pdf
Description:
RES 91 OHM 5% 4W AXIAL
Resistance:
91 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
4W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)