YAGEO FKN2WSFR-73-2R4
Part No.:
FKN2WSFR-73-2R4
Datasheet:
Chuangxin CloudFKN2WSFR-73-2R4.pdf
Description:
RES 2.4 OHM 1% 2W AXIAL
Resistance:
2.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)