YAGEO FKN2WSFR-73-11R
Part No.:
FKN2WSFR-73-11R
Datasheet:
Chuangxin CloudFKN2WSFR-73-11R.pdf
Description:
RES 11 OHM 1% 2W AXIAL
Resistance:
11 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order FKN2WSFR-73-11R on Chuangxin Cloud?
3. Are the FKN2WSFR-73-11R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FKN2WSFR-73-11R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FKN2WSFR-73-11R FKN2WSFR-73-13R FKN2WSFR-73-16R FKN2WSFR-73-1R1 FKN2WSFR-73-1R3
Part Number FKN2WSFR-73-11R FKN2WSFR-73-13R FKN2WSFR-73-16R FKN2WSFR-73-1R1 FKN2WSFR-73-1R3
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Series FKN FKN FKN FKN FKN
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Resistance 11 Ohms 11 Ohms 11 Ohms 11 Ohms 11 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power (Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Temperature Coefficient ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C
Operating Temperature -40°C ~ 155°C -40°C ~ 155°C -40°C ~ 155°C -40°C ~ 155°C -40°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial Axial Axial Axial Axial
Size / Dimension 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)