Vishay Dale ERL204M3000GNBF36
Part No.:
ERL204M3000GNBF36
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudERL204M3000GNBF36.pdf
Description:
RES 4.3M OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance:
4.3 MOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order ERL204M3000GNBF36 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERL204M3000GNBF36 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERL204M3000GNBF36?
Image ERL204M3000GNBF36
Part Number ERL204M3000GNBF36
Product Status Active
Resistance 4.3 MOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)