Vishay Dale ERL203M9000GNBF36
Part No.:
ERL203M9000GNBF36
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudERL203M9000GNBF36.pdf
Description:
RES 3.9M OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance:
3.9 MOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order ERL203M9000GNBF36 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERL203M9000GNBF36 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERL203M9000GNBF36?
Image ERL203M9000GNBF36
Part Number ERL203M9000GNBF36
Product Status Active
Resistance 3.9 MOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)