Vishay Dale ERL2010M000GNBF36
Part No.:
ERL2010M000GNBF36
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 10M OHM 2% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ERL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order ERL2010M000GNBF36 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERL2010M000GNBF36 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERL2010M000GNBF36?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERL2010M000GNBF36
Part Number ERL2010M000GNBF36
Manufacturer Vishay Dale
Series ERL
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 10 MOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)