Vishay Dale ERC7049K900BEEK500
Part No.:
ERC7049K900BEEK500
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudERC7049K900BEEK500.pdf
Description:
RES 49.9K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ERC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order ERC7049K900BEEK500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERC7049K900BEEK500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERC7049K900BEEK500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERC7049K900BEEK500
Part Number ERC7049K900BEEK500
Manufacturer Vishay Dale
Series ERC
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)