Vishay Dale ERC70109K00BEEK500
Part No.:
ERC70109K00BEEK500
Datasheet:
Chuangxin CloudERC70109K00BEEK500.pdf
Description:
RES 109K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Resistance:
109 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Datasheet:
1. How to order ERC70109K00BEEK500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERC70109K00BEEK500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERC70109K00BEEK500?
Image ERC70109K00BEEK500
Part Number ERC70109K00BEEK500
Product Status Active
Resistance 109 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)