Vishay Dale ERC552M7100DHEK600
Part No.:
ERC552M7100DHEK600
Description:
RES 2.71M OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
2.71 MOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate:
1. How to order ERC552M7100DHEK600 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERC552M7100DHEK600 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERC552M7100DHEK600?
Image ERC552M7100DHEK600
Part Number ERC552M7100DHEK600
Product Status Active
Resistance 2.71 MOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)