Vishay Dale ERC552M3400DHEK600
Part No.:
ERC552M3400DHEK600
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudERC552M3400DHEK600.pdf
Description:
RES 2.34M OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
2.34 MOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order ERC552M3400DHEK600 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERC552M3400DHEK600 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERC552M3400DHEK600?
Image ERC552M3400DHEK600
Part Number ERC552M3400DHEK600
Product Status Active
Resistance 2.34 MOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)