Vishay Dale ERC50511K00DHEK500
Part No.:
ERC50511K00DHEK500
Datasheet:
Chuangxin CloudERC50511K00DHEK500.pdf
Description:
RES 511K OHM 0.5% 1/10W AXIAL
Resistance:
511 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Datasheet:
1. How to order ERC50511K00DHEK500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERC50511K00DHEK500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERC50511K00DHEK500?
Image ERC50511K00DHEK500
Part Number ERC50511K00DHEK500
Product Status Active
Resistance 511 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)