Vishay Dale ERC50432K00BHEK500
Part No.:
ERC50432K00BHEK500
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudERC50432K00BHEK500.pdf
Description:
RES 432K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ERC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
432 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order ERC50432K00BHEK500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ERC50432K00BHEK500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERC50432K00BHEK500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERC50432K00BHEK500
Part Number ERC50432K00BHEK500
Manufacturer Vishay Dale
Series ERC
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 432 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)