Vishay Dale CPCF0210K50FB32
Part No.:
CPCF0210K50FB32
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudCPCF0210K50FB32.pdf
Description:
RES 10.5K OHM 2W 1% RADIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CPCF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 225°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.807" (20.50mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CPCF0210K50FB32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPCF0210K50FB32 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPCF0210K50FB32?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPCF0210K50FB32
Part Number CPCF0210K50FB32
Manufacturer Vishay Dale
Series CPCF
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 10.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)