CMF7018K200FHEB.pdf
CMF7018K200FHEB.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMF7018K200FHEB |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | CMF |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 18.2 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1.75W |
| Composition | Metal Film |
| Features | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |