CMF65100R00FKEK.pdf
CMF65100R00FKEK.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMF65100R00FKEK |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | CMF |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Resistance | 100 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Composition | Metal Film |
| Features | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |