CMF604R7500FKEK64.pdf
CMF604R7500FKEK64.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMF604R7500FKEK64 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Resistance | 4.75 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Metal Film |
| Features | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |