Vishay Dale CMF5595R300FHEA
Part No.:
CMF5595R300FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5595R300FHEA.pdf
Description:
RES 95.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
95.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5595R300FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5595R300FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5595R300FHEA?
Image CMF5595R300FHEA
Part Number CMF5595R300FHEA
Product Status Active
Resistance 95.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)