Vishay Dale CMF5593R100FHRE
Part No.:
CMF5593R100FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5593R100FHRE.pdf
Description:
RES 93.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
93.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5593R100FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5593R100FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5593R100FHRE?
Image CMF5593R100FHRE
Part Number CMF5593R100FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 93.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)