Vishay Dale CMF5593R100FHEA
Part No.:
CMF5593R100FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5593R100FHEA.pdf
Description:
RES 93.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
93.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5593R100FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5593R100FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5593R100FHEA?
Image CMF5593R100FHEA
Part Number CMF5593R100FHEA
Product Status Active
Resistance 93.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)