Vishay Dale CMF55910R00JKEA
Part No.:
CMF55910R00JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55910R00JKEA.pdf
Description:
RES 910 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
910 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55910R00JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55910R00JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55910R00JKEA?
Image CMF55910R00JKEA
Part Number CMF55910R00JKEA
Product Status Active
Resistance 910 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)