Vishay Dale CMF558K6600FHEA
Part No.:
CMF558K6600FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF558K6600FHEA.pdf
Description:
RES 8.66K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
8.66 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF558K6600FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF558K6600FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF558K6600FHEA?
Image CMF558K6600FHEA
Part Number CMF558K6600FHEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 8.66 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)