Vishay Dale CMF558K2000JKEA
Part No.:
CMF558K2000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF558K2000JKEA.pdf
Description:
RES 8.2K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
8.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF558K2000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF558K2000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF558K2000JKEA?
Image CMF558K2000JKEA
Part Number CMF558K2000JKEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 8.2 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)