Vishay Dale CMF558K2000GKEA
Part No.:
CMF558K2000GKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF558K2000GKEA.pdf
Description:
RES 8.2K OHM 1/2W 2% AXIAL
Resistance:
8.2 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF558K2000GKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF558K2000GKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF558K2000GKEA?
Image CMF558K2000GKEA
Part Number CMF558K2000GKEA
Product Status Active
Resistance 8.2 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)