Vishay Dale CMF558K0600FHRE
Part No.:
CMF558K0600FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF558K0600FHRE.pdf
Description:
RES 8.06K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
8.06 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF558K0600FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF558K0600FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF558K0600FHRE?
Image CMF558K0600FHRE
Part Number CMF558K0600FHRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 8.06 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)