Vishay Dale CMF55887K00FKRE70
Part No.:
CMF55887K00FKRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55887K00FKRE70.pdf
Description:
RES 887K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
887 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55887K00FKRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55887K00FKRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55887K00FKRE70?
Image CMF55887K00FKRE70
Part Number CMF55887K00FKRE70
Product Status Active
Resistance 887 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)