Vishay Dale CMF55845R00FHRE
Part No.:
CMF55845R00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55845R00FHRE.pdf
Description:
RES 845 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
845 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55845R00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55845R00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55845R00FHRE?
Image CMF55845R00FHRE
Part Number CMF55845R00FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 845 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)