Vishay Dale CMF55825R00FHRE
Part No.:
CMF55825R00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55825R00FHRE.pdf
Description:
RES 825 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
825 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55825R00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55825R00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55825R00FHRE?
Image CMF55825R00FHRE CMF55825R00FHRE70
Part Number CMF55825R00FHRE CMF55825R00FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 825 Ohms 825 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)