Vishay Dale CMF55825K00FKEA
Part No.:
CMF55825K00FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55825K00FKEA.pdf
Description:
RES 825K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
825 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55825K00FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55825K00FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55825K00FKEA?
Image CMF55825K00FKEA
Part Number CMF55825K00FKEA
Product Status Active
Resistance 825 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)